Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Przy stołach o ...Złotą Kozę

Przy stołach o ...Złotą Kozę

autor:


W styczniu wystartuje przewidziane na przestrzeni całego bieżącego roku Grand Prix Kóz „Złota Koza 2018” w tenisie stołowym. Miejscem zawodów będzie każdorazowo Centrum Sportowo-Widowiskowe w Kozach.

Tenis stołowy ma w Kozach duże tradycje. Od lat drużyna LKS Orzeł Kozy uczestniczy w rozgrywkach różnych szczebli ligowych, nie brakuje również pasjonatów, którzy tę dyscyplinę sportu chętnie uprawiają. W znacznej mierze wychodząc naprzeciw takiemu zapotrzebowaniu Centrum Sportowo-Widowiskowe postanowiło zorganizować w roku kalendarzowym 2018 cykl turniejów tenisa stołowego. – Nasza propozycja skierowana jest przede wszystkim do amatorów oraz takich zawodników zrzeszonych w klubach, którzy występują maksymalnie na poziomie III ligi – wyjaśnia dyrektor CSW Konrad Hamerlak.

Pierwsze zawody zaliczane do Grand Prix Kóz odbędą się już w niedzielę 21 stycznia. Kolejne edycje zaplanowano na 25 marca, 23 września oraz 2 grudnia. Dopiero po ostatnim turnieju znani będą zwycięzcy cyklu, przewidziana jako nagroda statuetka „Złotej Kozy” trafi bowiem do tego z uczestników, który po zsumowaniu wszystkich odsłon Grand Prix zgromadzi największą liczbę punktów. – Można więc śmiało stwierdzić, że ważny będzie nie tylko sam udział w jak największej ilości turniejów, ale też równa i wysoka forma na przestrzeni całego roku – dodaje dyrektor Centrum.

Jak przyznaje organizator, impreza ma w swoim założeniu również promocję samej dyscypliny. – Turnieje w ramach Grand Prix zamierzamy poprzedzać w danym dniu zmaganiami dedykowanymi wyłącznie dla dzieci i młodzieży, w których udział będzie oczywiście bezpłatny. Ilość miejsc jest jednak ograniczona, więc zgłoszenia warto dokonać jak najszybciej – podsumowuje dyrektor Hamerlak.

Zapisy można dokonywać telefonicznie pod numerem telefonu 33 817 57 40 lub e-mailowo: sekretariat@csw.kozy.pl. Szczegółowe informacje oraz regulamin dostępny będzie na stronie internetowej www.csw.kozy.pl.